ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив играят при 0:0. DIEMA SPORT ще предава

...

НА ЖИВО: ЦСКА 1948 - Ботев Пловдив 0:0, отменен гол на червените

ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив играят при 0:0. DIEMA SPORT ще предава срещата директно, а на Gong.bg мачът ще бъде проследен минута по минута.

Домакините започнаха по-добре срещата. След осъществяване на корнер в 5-ата минута " канарчетата " не съумяха да изчистят топката, която се озова в Ерденис Гурища. Албанецът центрира в наказателното поле, където Ивайло Чочев насочи удар с глава, който срещна гредата. Три минути по-късно Педриньо центрира отляво, а Георги Русев беше оставен непокрит в наказателното поле и насочи удар с глава, който мина рисково около вратата.

В 23-ата минута Антонио Вутов се пребори с Антонио Перера, напредна с топката и насочи мощен удар от към 25 метра, който мина около вратата на Даниел Кайзер. Три минути по-късно Реда Рабей продължи топката с шпагат към Антоан Бароан, който реши да насочи удар от далечна отдалеченост, само че Даниел Наумов мазета в корнер. " Канарчетата " погледаха по-смело към вратата на домакините и малко по-късно Самуел Акере проби отдясно, навлезе във вътрешността и шутира, само че след рикошет се стигна до корнер.

В 34-ата минута Рабей центрира към далечната греда, където Фаустас Степонавичюс опита удар от придвижване, който мина около вратата. В продължението на първата част " алените " пропуснаха отличен късмет за гол. Гурища извърши бързо фал и подаде към Бирсент Карагарен отдясно. Фланговият нападател центрира остро в наказателното поле, където Ивайло Чочев от няколко метра не съумя да насочи във вратата.

В началото на второто полуврене ЦСКА 1948 провежда добра офанзива отдясно, като Гурища подаде към Карагарен и заходи зад него, само че крилото реши да центрира в наказателното поле, където Емил Ценов опита удар с глава, който беше неакуратен.

В 54-ата минута Рабей центрира от корнер към точката на дузпата, където Антоан Бароан насочи подъл удар, само че опитът му беше блокиран. Минута по-късно " алените " пропуснаха нов отличен късмет за гол. Симеон Петров се озова отдясно в полето на гостите и центрира в наказателното поле, където Антоан Конте изпусна Чочев, който от към десетина метра прати топката над вратата.

След час игра Педриньо насочи удар от към 30 метра, само че Кайзер съумя да избие в корнер. След неговото осъществяване Елитон стреля с глава над вратата. Малко по-късно Кайзер се оправи с удар от фал на Чочев. В 75-ата минута Ценов се измъкна от отбраната на Ботев и засече с глава центриране на Русев, само че ударът му мина рисково около вратата.

Минута по-късно Кяртансон беше изведен самичък против Кайзер и прати топката във вратата с прехвърлящ удар. Попадението обаче беше анулирано, така кати исландецът беше зад защитата на гостите.

ЦСКА 1948 - Ботев Пловдив 0:0

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 20. Антонио Вутов (69 - 13. Стоян Стоичков), 11. Бирсент Карагарен (69 - 9. Видар Кяртансон), 10. Георги Русев, 21. Емил Ценов (79 - 39. Парвиз Умарбаев), 24. Ерденис Гурища, 8. Педриньо (80 - 99. Радослав Кирилов), 18. Ивайло Чочев /к/, 87. Симеон Петров, 15. Симеон Василев, 5. Елитон

Резерви: 33. Генадий Ганев, 9. Видар Кяртансон, 23. Емил Виячки, 17. Никола Илиев, 39. Парвиз Умарбаев, 99. Радослав Кирилов, 19. Руни Ева, 6. Стив Фуртадо, 13. Стоян Стоичков

Треньор: Николай Панайотов

Ботев: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 11. Антоан Бароан, 14. Фаустас Степонавичюс (46 - 28. Янис Карабельов), 15. Джеймс Етоо, 16. Самуел Акере (73 - 31. Уме Емануел), 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Нади (72 - 30. Лъчезар Балтанов), 22. Реда Рабей /к/, 38. Константинос Балоянис

Резерви: 1. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 9. Мартин Секулич, 17. Николай Минков, 28. Янис Карабельов. 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел, 79. Атанас Чернев

Треньор : Душан Керкез

Съдия : Михаел Павлов

Стадион: " Витоша "